
Tijdens de Week van de Circulaire Economie, van 19 tot en met 27 maart 2026, vinden door heel Nederland inspirerende evenementen plaats. Wij zetten 10 relevante bijeenkomsten voor je op een rij.
Lunch & learn | Donderdag 19 maart 12:15 – 13:00 | Online
Tijdens dit lunchwebinar gaat het over de vraag hoe publieke inkoop kan bijdragen aan een circulaire samenleving. Aan de hand van inzichten uit wetenschap en praktijk wordt duidelijk waarom aanbestedingen zo’n belangrijke rol spelen in het versnellen van circulaire oplossingen, welke obstakels daar nu nog bij horen en hoe publieke organisaties daar beter mee om kunnen gaan. Ook komen actuele ontwikkelingen in wetgeving en praktijkervaringen aan bod.
Voor gemeenten is dit een interessant event omdat publieke inkoop een steeds grotere rol speelt in het realiseren van circulaire ambities. Juist voor organisaties die duurzaamheid concreet willen meenemen in aanbestedingen en samenwerking met de markt, biedt deze sessie waardevolle inzichten in hoe beleid, wetgeving en uitvoering beter op elkaar kunnen aansluiten.

Conferentie | Donderdag 19 maart 15:00 – 17:00 | Utrecht
Tijdens het Congres Circulair Ondernemen 2026 staat één centrale vraag centraal: hoe maken we circulair ondernemen schaalbaar, rendabel en leidend in Nederland? In Utrecht komen ondernemers, overheden, regio’s en ketenpartners samen om te kijken naar wat vandaag al werkt en wat er nodig is om circulaire initiatieven verder op te schalen. De nadruk ligt op samenwerking in de keten, grip op grondstoffen en het versterken van circulair ondernemerschap in de praktijk.
Voor gemeenten, woningcorporaties en renovatie-aannemers is dit een interessant event omdat circulair werken in de gebouwde omgeving steeds meer vraagt om samenwerking, opschaling en slimme keuzes in de keten. Voor organisaties die bezig zijn met verduurzaming, renovatie of circulaire inrichting biedt dit congres waardevolle inzichten in hoe circulariteit zich ontwikkelt van ambitie naar een aanpak die ook in de praktijk haalbaar en schaalbaar moet zijn.

Presentatie | Maandag 23 maart 14:00 – 15:00 | Online
In deze presentatie gaat het over de vraag hoe renovatie kan bijdragen aan circulair en toekomstbestendig bouwen, zonder in te leveren op kwaliteit of comfort. Aan de hand van Het Nieuwe Normaal voor Bestaande Bouw laten de sprekers zien hoe circulaire renovatie er in de praktijk uitziet, welke keuzes echt verschil maken en hoe je gebouwen slimmer kunt vernieuwen met minder verspilling en meer hergebruik.
Voor woningcorporaties en renovatie-aannemers is dit een interessant event omdat zij dagelijks te maken hebben met de verduurzaming van bestaande woningen en gebouwen. Juist voor partijen die tempo moeten maken én tegelijk toekomstbestendige keuzes willen maken, biedt deze sessie waardevolle inzichten in hoe circulair renoveren concreet toepasbaar wordt in projecten.

Expertisesessie | Maandag 23 maart 15:00 – 18:30 | Amsterdam
In deze expertisesessie draait het om de vraag hoe je bestaande gebouwen en materialen zo slim mogelijk kunt benutten. ABT laat zien welke technische oplossingen echt waarde toevoegen bij renovatie, transformatie en hergebruik. Aan de hand van praktijkvoorbeelden en recente projecten krijg je inzicht in onderwerpen als optoppen, hergebruik van constructiedelen, gerecyclede materialen en nieuwe manieren van rekenen, ontwerpen en financieren.
Voor woningcorporaties en renovatie-aannemers is dit een interessant event omdat bestaande bouw een steeds grotere rol speelt in de circulaire opgave. Juist voor partijen die meer willen halen uit hun vastgoed en renovatieprojecten, biedt deze sessie waardevolle inzichten in hoe je met hergebruik, slimme engineering en toekomstbestendige keuzes kunt werken aan minder verspilling en meer waarde op de lange termijn.

Panel | Dinsdag 24 maart 08:00 – 10:00 | Amsterdam
Tijdens het Circular Breakfast draait het om de vraag hoe je ruimtes, producten en systemen zo ontwerpt dat ze niet eindigen als afval. In een kleinschalig panelgesprek delen professionals uit vastgoed, design en duurzaamheid hun ervaringen met circulair werken in de praktijk. Daarbij gaat het onder meer over aanpasbaar ontwerpen, langere levensduur en hoe organisaties de stap kunnen maken van lineair gebruik naar slimme, circulaire keuzes.
Voor gemeenten en woningcorporaties is dit een interessant event omdat de inrichting van werk- en leefomgevingen steeds vaker vraagt om flexibiliteit, hergebruik en duurzame keuzes op de lange termijn. Juist voor organisaties die toekomstbestendig willen inrichten en verspilling willen voorkomen, biedt deze sessie waardevolle inzichten in hoe circulaire oplossingen er in de praktijk uit kunnen zien.

Presentatie | Dinsdag 24 maart 9:00 – 11:30 | Deventer
Tijdens deze bijeenkomst staat de vraag centraal hoe circulaire ambities in vastgoedrenovatie daadwerkelijk in de praktijk worden gebracht. Sprekers van SW Vastgoedverbetering delen hun ervaringen met circulaire renovatieprojecten en laten zien welke keuzes, uitdagingen en oplossingen daarbij komen kijken. Aan de hand van praktijkvoorbeelden wordt duidelijk hoe organisaties de stap kunnen maken van ambitie naar concrete uitvoering.
Voor woningcorporaties en renovatie-aannemers is dit een interessant event omdat zij dagelijks te maken hebben met renovatie van bestaande woningen en gebouwen. Juist voor organisaties die circulaire doelen willen vertalen naar haalbare projecten in de praktijk, biedt deze sessie waardevolle inzichten in hoe circulaire renovatie concreet kan worden toegepast binnen vastgoedprojecten.

Inspiratiefestival | Donderdag 26 maart 12:00 – 17:30 | Hoogeveen
Tijdens het Noordelijk Inspiratiefestival draait het om de vraag hoe circulair bouwen, ontwerpen, inkopen en samenwerken in regionale ketens er in de praktijk uitziet. Geen abstracte theorie, maar een middag vol concrete voorbeelden, materialen en inzichten die vandaag al toepasbaar zijn. Met een keynote van Maurice Beijck, verschillende break-outsessies, een circulaire expo, pubquiz en matchmaking laat het programma zien hoe circulaire ambities kunnen worden vertaald naar haalbare oplossingen en nieuwe samenwerkingen.
Voor gemeenten, woningcorporaties en renovatie-aannemers is dit een interessant event omdat circulair werken in de gebouwde omgeving vraagt om samenwerking, praktijkkennis en concrete toepassingen. Juist voor organisaties die op zoek zijn naar uitvoerbare oplossingen in bouwen, ontwerpen, inkopen en hergebruik, biedt deze middag waardevolle inzichten in hoe circulaire keuzes regionaal en in de keten tot stand komen.

Lezing | Woensdag 25 maart 13:30 – 14:15 | UP, Utrecht
In dit mini-college gaat het over de vraag hoe we slimmer en circulairer om kunnen gaan met meubels. Inge Oskam laat zien waarom er nog steeds veel bruikbare meubels verloren gaan en wat er nodig is om van afval weer waarde te maken. Daarbij komen onder meer nieuwe wet- en regelgeving, circulair ontwerp, reparatie en upcycling aan bod, aangevuld met voorbeelden uit de praktijk.
Voor gemeenten en woningcorporaties is dit een interessant event omdat meubels en inrichting een steeds grotere rol spelen binnen circulaire herinrichting, renovaties en tijdelijke huisvesting. Juist voor organisaties die duurzamer willen inrichten zonder onnodig te verspillen, biedt deze sessie waardevolle inzichten in wat er nu al mogelijk is en waar de sector naartoe beweegt.

Webinar | Woensdag 25 maart 14:00 – 15:00 | Online
In deze sessie gaat het over de vraag hoe renovatie van badkamers en keukens slimmer en circulairer kan worden aangepakt. Circulair Badkamer laat zien hoeveel afval traditionele renovaties opleveren en welke winst er te behalen valt met aanpasbare, demontabele en modulaire oplossingen. Daarbij komen praktijkvoorbeelden voorbij van corporaties die al ervaring hebben opgedaan, inclusief inzichten in CO₂-besparing, minder faalkosten en een duurzamere aanpak van bestaande bouw.
Voor woningcorporaties en renovatie-aannemers is dit een interessant event omdat badkamers en keukens vaak een groot onderdeel zijn van renovatieprojecten, terwijl daar juist nog veel circulaire winst te behalen valt. Voor partijen die sneller, slimmer en duurzamer willen renoveren, biedt deze sessie concrete inzichten in hoe je sloopafval kunt beperken en tegelijk kunt werken aan toekomstbestendige woningen en zorg locaties.

Lunch + walk | Donderdag 26 maart 11:30 | Utrecht
Tijdens deze WalkieTalkie door het Werkspoorkwartier ontdek je hoe circulaire gebiedsontwikkeling er in de praktijk uitziet. Tijdens een wandeling door het gebied laat stedenbouwkundige Charlotte Ernst zien hoe hergebruik van materialen, groen, klimaatadaptatie en samenwerking samenkomen in een circulaire aanpak. Met concrete voorbeelden uit het gebied wordt duidelijk dat circulair ontwikkelen vooral begint met doen en samenwerken.
Voor gemeenten is dit een interessant event omdat circulaire gebiedsontwikkeling steeds vaker onderdeel wordt van stedelijke ontwikkeling en ruimtelijke plannen. Juist voor gemeenten die werken aan duurzame wijken, herontwikkeling of klimaatbestendige steden biedt deze sessie waardevolle inzichten in hoe circulariteit in de praktijk vorm kan krijgen binnen gebiedsontwikkeling.

Circulaire keuzes in inrichting, renovatie en tijdelijke huisvesting worden steeds belangrijker. Niet alleen omdat duurzaam werken steeds vaker de norm wordt, maar ook omdat organisaties slimmer willen omgaan met materialen, ruimte en budget. Minder verspillen, meer hergebruiken en flexibeler inrichten wordt in de praktijk gewoon steeds logischer.
Precies daar sluit KeyPro goed op aan: snel schakelen, praktisch meedenken en ruimtes slim inrichten. Met oplossingen die niet alleen nu werken, maar ook passen bij de vragen van morgen.